7 червня - відкриття станції Гнівань.
7 червня - знакова дата в історії Гнівані.
У цей день рівно ‼️1️⃣5️⃣0️⃣ ‼️років тому (1870 р. н.е)) відбулося офіційне відкриття станції Гнівань Києво - Балтської залізниці‼️
26 травня (7 червня по новому стилю) 1870 року об 11 годині 30 хвилин з Києва відправився поїзд, який прибув в Бірзулу ( нині Подільск, Одеської області) о 6 годині 27 хвилин ранку наступного дня.
Саме ця подія,справжня,документально підтверджена,відіграла вирішальну роль у виникненні та розвитку нашого міста.Можливо для когось це буде відкриттям,але до 1870 року село Гнівань знаходилось в районі нинішніх вулиць Шевченка,Свободи,Зарічної села Селищі.
На місці нинішньої Гнівані до 1870 року (якщо не враховувати територію села Витава) буяв дубовий ліс,знаходились баштани витавських поміщиків та подекуди підприємливі кустарі навідувались по каміння для власних потреб.Благо,граніт виходив на поверхню і добувати його в малих кількостях, було нескладно
Земля належала поміщикам Щеньовським з Селищ і служила переважно джерелом лісу.
.Оскільки місце для станції було на землі Щеньовських,назву для неї взяли від найближчого села цього ж власника - Гнівань.
Все змінилось з початком прокладання залізниці.Обізнаний про плани будівництва ще з 1860-х років, великий подільский землевласник Йозеф Ярошинський за допомогою кількох оборудок стає власником землі біля залізничної станції,будує цукроварню,бере в аренду а потім викупає в держави гранітні каменярні,що розпочали промислово розробляти для будівництва колії.Подальше зростання села було лише питанням часу.Люди стікались туди де була робота,з тимчасових жител сезонних робітників виростало робітниче містечко.
Саме такі дати ,а не міфічний 1629 рік,треба пам"ятати та відмічати.
Додам ще кілька фото паровозів з тогочасного альбому Південно - Західної залізниці.З цих трудяг все починалось.))
Ще раз поздоровляю всіх наших залізничників і все місто!!!







Категорія: Історія Гнівані | Додав: vlador1974 (08.06.2020)
Переглядів: 321 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]